برترین خودروهای تویوتا؛ سال‌های ۱۹۳۶ تا ۲۰۱۹

#

تویوتا سال‌ها است که پرچم‌دار خودروهای باکیفیت، خوش‌ساخت، خوش‌قیمت و سرسخت شناخته می‌شود. در این مقاله، برترین خودروهای تاریخ این برند را بررسی می‌کنیم.

تویوتا امروز به‌عنوان بزرگ‌ترین برند خودروساز جهان شناخته می‌شود که محصولاتش، نماد کیفیت و قیمت مناسب هستند. اما اولین قدم برای شکل گرفتن امپراتوری تویوتا، سال ۱۹۲۴ با تلاش‌های ساکیچی تویودا، یکی از برترین مخترعان ژاپنی برداشته شد؛ اولین‌بار این شرکت ژاپنی با نام تولیدکننده‌ی دستگاه‌های بافندگی خودکار تویودا (Toyoda Automatic Loom Works) جان گرفت. بنابراین در آن زمان تویوتا خودروساز نبود، بلکه در در صنایع تولید انواع ماشین‌آلات و دستگاه‌های بافندگی و نساجی فعالیت می‌کرد.

پس از موفقیت در اختراع چند دستگاه نساجی و بافندگی خودکار و مرگ بنیان‌گذار شرکت، واحد خودروسازی با مدیریتکیچیرو تویودا، بزرگ‌ترین پسر ساکیچی تویودا، در سال ۱۹۳۳ تأسیس شد. کیچیرو تویودا پس از بازدید از شرکت‌های خودروسازی اروپایی و آمریکایی در دهه‌ی ۱۹۲۰ و تشویق دولت ژاپن، واحد خودروسازی را به‌وجود آورد. نمونه‌ی آزمایشی از اولین خودروی تاریخ تویوتا سال ۱۹۳۵ رونمایی شد؛ یک سال بعد، اولین محصول تولیدی واحد خودروسازی تویوتا، مدل AA، به بازار رسید. واحد خودروسازی تویوتا سرانجام سال ۱۹۳۷ با نام Toyota Motor Corporation مستقل شد و از آن زمان تا امروز، موفقیت‌های بی‌شماری کسب کرده است.

تویوتا در طول تمام این سال‌ها، بیش از ۲۵۰ میلیون دستگاهخودرو تولید کرده است و هم‌اکنون پس از فولکس واگن، در جایگاه دومین خودروساز بزرگ دنیا قرار دارد. البته تویوتا تنها با برندهای زیرمجموعه‌ی لکسوس و دایهاتسو در برابر گروه خودروسازی بزرگ فولکس واگن که شامل شرکت‌های آئودی،دوکاتی، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، مان (MAN)، پورشه،اسکانیا، سئات و اشکودا می‌شود، قرار گرفته است. تویوتا که بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی خودروهای هیبرید در جهان است، به محصولاتی با طول عمر بالا، کیفیت بی‌نظیر، قیمت رقابتی و اصالت ژاپنی شهرت دارد. به‌عنوان برندی که همیشه یک قدم جلوتر بوده، تویوتا در طول سال‌های گذشته خودروهای ماندگاری تولید کرده است. در این مقاله بهترین خودروهای تاریخ تویوتا را از گذشته تا امروز بررسی می‌کنیم؛ مدل‌هایی که در یک یا چند نسل، نمونه‌ی کامل از یک خودروی تمام‌عیار و ارزشمند هستند.